Czy wiesz, dlaczego ogrodzenia metalowe są tak popularne? Wśród ich największych zalet jest odporność na urazy mechaniczne, warunki atmosferyczne a także fakt, iż są trudne do sforsowania! Jeżeli szukasz praktycznych wskazówek na temat bram metalowych, koniecznie przeczytaj ten krótki, inspirujący poradnik i dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na eleganckie przęsła kute!
Ogrodzenie z metalu – na co zwrócić szczególną uwagę? Informacje warte uwagi.
Zanim zdecydujesz się na konkretny model musisz wiedzieć, że materiał z którego wykonano bramy metalowe musi być bardzo solidny. Najtańszą opcją jest stal, ale równie dobrze możesz zdecydować się na inny surowiec, który będzie nieco droższy, ale też zarazem wytrzymalszy. Kute przęsła ogrodzeniowe jeżeli są połączone:
- z drewnem
- betonem
- naturalnym kamieniem
nie są tak drogie jak ogrodzenie wykonane z metalu od początku do końca. Pamiętaj również. że jeżeli decydujesz się na indywidualne zamawianie przęseł, będziesz musiał liczyć się z długim czasem realizacji. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że prawdopodobnie będziesz niezwykle usatysfakcjonowany z precyzyjnie wykonanego ogrodzenia. Kute ogrodzenia metalowe możesz kupić też jako gotową formę – jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają solidnego i mocnego płotu na lata.
Bramy metalowe – jak zabezpieczyć przed korozją?
- Najpopularniejszym sposobem na ochronę przed rdzewieniem jest chromowanie. To rozwiązanie stosuje się w nowoczesnych ogrodzeniach kutych, ale jest dość kosztowne. Technika chromowania polega na tym, że przęsła pokrywane są chromem sposobem elektrolitowym. W efekcie powstaje warstwa antykorozyjna a nasze ogrodzenie uzyskuje wspaniały, jednolity połysk.
- Inną metodą jest cynkowanie, które niestety daje mniej estetyczny efekt.
- Malowanie proszkowe jest to bardzo tania technika przypadku, której pokrywa się wcześniej ocynkowaną stal specjalnie dobranym lakierem zabezpieczającym płot kuty przed działaniem rdzy.
Decydując się na płot metalowy, warto zatem pomyśleć też o zabezpieczeniu przed korozją, tym bardziej, gdy zależy nam na estetyce naszej posesji.