Lifting dużego mieszkania – kilka pomysłów

Posiadasz duże mieszkanie, które potrzebuje odmiany, ale nie masz czasu lub możliwości na przeprowadzenie remontu? Postaw na lifting, czyli małą metamorfozę, która zrobi duże wrażenie. Jak ją przeprowadzić? Kilka inspiracji i porad znajdziesz poniżej.

Remont mieszkania. Zadbaj o plan

Lifting dużego mieszkania nie musi być problemem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie, konieczny jest plan działania. Zastanów się, które pomieszczenia chcesz odmienić, jak duże mają być zmiany i czy masz na to wszystko czas? Przygotuj sobie plan prac i podziel je w taki sposób, aby dokonywanie metamorfozy mieszkania nie okazało się katorgą. Jeśli na przykład możesz przeznaczyć na to kilka dni ustal, że w jeden dzień przeznaczysz czas na metamorfozę salonu, w drugi sypialni, w trzeci kuchni i tak dalej.
Pamiętaj, że metamorfoza nie oznacza konieczności malowania całego mieszkania i wymiany wszystkich mebli i dodatków. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, aby w prosty sposób odmienić wnętrze i uczynić je bardziej aktrakcyjnym dla oka.

Ozdoby na ścianach

Jednym z najszybszych sposobów na efektowną metamorfozę jest ozdobienie ścian. Świetnie sprawdzają się obrazy i fotografie. Jeśli lubisz czytać książki, ścianę możesz także uczynić miejscem na domową biblioteczkę. Wystarczy kupić stylowy regał na książki lub kilka niewidzialnych półek i metamorfoza salonu lub sypialni gotowa.
Jeśli masz trochę więcej czasu i energii aby przeprowadzić metamorfozę, warto zdecydować się na położenie fototapety. Tak naprawdę wystarczy ozdobić jedną ścianę w pomieszczeniu, aby uzyskać estetyczny efekt. Motywy roślinne, wzory geometryczne a może krajobrazy? Możliwości jest tak wiele, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że fototapeta może ozdobić również ścianę w kuchni czy w łazience. W tym przypadku trzeba jednak wybrać produkt, który jest odporny na specyficzne warunki takie jak wilgoć czy zmiany temperatur. Warto wspomnieć, że położenie i zdjęcie tapety to nic trudnego, a więc na pewno dasz sobie radę.

Odmień okienną aranżację

Zmiana okiennej aranżacji także świetnie się sprawdza jeśli chodzi o małą metamorfozę. Wystarczy ozdobić okna nowymi firankami lub zasłonami, aby odmienić charakter aranżacji. Postaw także na eleganckie dodatki takie jak klamry na firanki. Warto również zamontować żaluzje, dzięki którym w prosty sposób zadecydujesz o ilości światła dziennego wpadającego do pomieszczenia, a także zadbasz o swoją prywatność.
Okienna aranżacja to także ozdoby na parapecie. Warto dodać kilka nowych dodatków, aby przeprowadzić małą, ale efektowną metamorfozę. Pamiętaj, że dodatki powinny do siebie pasować jeśli chodzi o styl i kolorystykę. Unikaj przesady i upewnij się, że ozdoby które wybierasz dobrze znoszą wystawienie na działanie promieni słonecznych.

Zmień układ mebli i zaszalej z dodatkami

Zmiana układu mebli to zawsze dobry sposób na lifting wnętrz. Wystarczy poprzesuwać kilka elementów wyposażenia, aby otrzymać pożądany efekt. Pamiętaj jednak, aby dobrze przemyśleć nowy układ mebli. Pomieszczenie powinno być nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne. Zanim więc zabierzesz się za metamorfozę upewnij się, że wiesz co robić.
Mała metamorfoza? Zaszalej z dodatkami. Wybierz nową kolorystykę lub styl. Warto się wcześniej zainspirować, aby uzyskać najlepszy efekt. Wiele przydatnych informacji uzyskasz z artykułów umieszczonych na blogach tematycznych, warto także obejrzeć kilka odcinków programu telewizyjnego o tematyce wnętrzarskiej. Oferta sklepów z dodatkami do domu jest tak zróżnicowana, że na pewno bez trudu stworzysz nową aranżację swojego mieszkania. Pamiętaj, aby wybierać ozdoby dobrej jakości. Upewnij się także, że utrzymanie ich w czystości nie jest trudne ani czasochłonne.