Jak wybrać kolor drzwi wewnętrznych?

Podczas urządzania domu drzwi wewnętrzne mają ogromne znaczenie. Służą one do dzielenia przestrzeni wewnętrznej budynku. Ich ważną funkcją jest ochrona przed zimnem, hałasem i nieprzyjemnymi zapachami. Nie mniej ważny jest również aspekt dekoracyjny produktów.

Większość kupujących zastanawia się, jak wybrać kolor drzwi wewnętrznych. Wybierając modele do swojego domu, nie należy ograniczać się do tradycyjnych opcji. Jeśli chodzi o wzornictwo, uwolnij wyobraźnię i dobry gust. Gama kolorów dostępnych u producentów krajowych i zagranicznych jest tak szeroka, że zadowoli najbardziej wymagającego klienta.

Styl i kolor drzwi wewnętrznych do nowoczesnych wnętrz – przeczytaj te informacje

Po pierwsze, produkty są wybierane w zależności od projektu salonu, korytarza lub przedpokoju. W tych pokojach jako pierwsi spotykają się goście i właściciele domu. Kupując drzwi wewnętrzne w tym samym kolorze i stylu, nie zaburzysz spójności całego pomieszczenia.

Klasyczną opcją dla mieszkań są drzwi w naturalnych odcieniach. Będą harmonijnie pasować do wnętrz tradycyjnych i etnicznych. Produkty wykonane w przyjemnych żółto-czerwonych odcieniach nadadzą pomieszczeniu ciepła i przytulności. Do wnętrz klasycznych i barokowych nadają się modele w szlachetnych jasnych lub ciemnych kolorach (wenge, orzech, teak, merbau i inne). Im ciemniejszy odcień drzwi, tym bardziej surowy i formalny będzie wyglądał pokój. Modele z dekoracjami i witrażami będą odpowiednie dla klasyków.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, loftowych, art deco i minimalistycznych, drzwi wewnętrzne w chłodnych kolorach podkreślą prostotę pomieszczenia. Takie wnętrza nie wymagają wyszukanych wykończeń i przyciągających wzrok elementów wyposażenia. W stylu nowoczesnym doskonale sprawdzają się płótna w przeciwnych kolorach — stanowią one niezwykły kontrast w pomieszczeniu. Drzwi malowane są idealne do nowoczesnych projektów. Są one pokryte błyszczącą emalią w różnych odcieniach, od czarnego po metaliczny.

Drzwi w neutralnych, jasnych odcieniach są optymalnym rozwiązaniem dla każdego wystroju pomieszczenia. Szlachetny biały kolor to uniwersalny wybór. Nadadzą one pomieszczeniu poczucie lekkości i optycznie je powiększą.

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do ścian?

Jeśli meble i podłogi we wszystkich pokojach są różne, kolor ścian jest często taki sam w całym mieszkaniu. Dopasowanie drzwi do koloru ścian jest więc najłatwiejszym zadaniem. Na przykład, jeśli chcesz wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania o beżowych odcieniach ścian. W tym przypadku do wnętrza idealnie pasować będą produkty w kolorze od białego po beżowy. Odpowiednie drzwi nie będą zakłócać ogólnego wyglądu przestrzeni mieszkalnej ani poszczególnych pomieszczeń.